• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANA SAYFA


RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.75325.7763
Euro6.33506.3604
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret12163

KURAYLA 30 BİSİLİKLET DAĞITILDI

Ceyhan Belediyesi, 1-7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle “Sağlıklı yaşam için, bas pedala” sloganı ile bisiklet turu ve kortej yürüyüşü düzenlendi.

CEYHAN BELEDİYESİ , 1-7 MART YEŞİLAY HAFTASINDA FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

 

“Sağlıklı yaşam için, bas pedala” 

Ceyhan Belediyesi, 1-7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle “Sağlıklı yaşam için, bas pedala” sloganı ile bisiklet turu ve kortej yürüyüşü düzenlendi.               

Ceyhan Belediyesi, Türkiye Yeşilay Cemiyeti temsilcilerinin de katılımıyla 1-7 Mart Yeşilay Haftası’nda “Sağlıklı yaşam için, bas pedala” sloganı ile bisiklet turu ve kortej yürüyüşü yüzlerce vatandaşın katılımıyla Serap Aktaş Koşu Yolu’nda başladı. Farklı il ve ilçelerden de katılımın yaşandığı “Sağlıklı yaşam için, bas pedala” kortej yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’nda sonlanırken, bisiklet turu ise, Serap Aktaş Koşu Yolu’ndan başlayıp İnönü Bulvarı, Tarihi Demir Köprü, Alparslan Türkeş Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Kızılay Caddesi güzergahının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. 1-7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle “Sağlıklı yaşam için, bas pedala” etkinliğine bisikletini alıp gelen yüzlerce Ceyhanlı yaklaşık 10 km’lik şehir turu gerçekleştirdi.

YÜZLERCE KİŞİ KATILDI

               

Serap Aktaş Koşu Yolu’ndan başlayan etkinliğe Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Emre Ağca, Yeşilay Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Halit Yılmazel,  İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Caner Taymış, İlçe Sağlık Grup Başkanı Hürrem Cebeci, Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Müdürü Kadir Gül, AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül ve belediye meclis üyeleriyle yüzlerce vatandaş katıldı.

KURAYLA 30 BİSİLİKLET DAĞITILDI

Ceyhan Belediyesi’nin Yeşilay Haftası nedeniyle farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği “Sağlıklı yaşam için, bas pedala’’ etkinliğine katılan vatandaşlara kurayla 30 adet bisiklet dağıttı.  Ceyhan Belediyesi tarafından kurulan oyun alanında çocukların hoşça vakit geçirdiği etkinlikte vatandaşlara patlamış mısır ve pamuk şeker ikramlarında bulunuldu.

BAŞKAN BOYDAK: SAĞLIMIZ İÇİN SPOR ÇOK ÖNEMLİ 

Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, etkinliğe gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirtirken, burada yaptığı konuşmada,”Sağlığımız için olmazsa olmazlardan biri spordur. Sağlıklı yaşam için hepimizin yapması gerekir. Hem işe gidip gelmeyi hem de spor yapmayı sağlayabilmek için Ceyhan Belediyesi olarak yeni yürüyüş yolları, spor alanları ve kompleksleri oluşturacağız. Bizde bugün Yeşilay Haftası dolayısıyla sağlıklı yaşama katkı sunmak için böyle bir programın ortağı olduk.   Projeyi Yeşilay ile birlikte yürütüyoruz. Yeşilay yöneticilerini de tebrik ediyorum. Ceyhan Belediyesi olarak bu çalışmalara geçmiş de olduğu gibi bundan sonra da katkı sunmaya devam edeceğiz. Bugün gösterilen ilgi bizi mutlu ediyor. Sağlıklı yaşam için, bas pedala kampanyasında ve özellikle bugünkü yapılan yarışmada pek çok Ceyhanlı kardeşimizin yer aldığını görüyoruz. Çocuklarımıza örnek olabilmek, alttan gelen neslin sağlıklı yaşama kendini yönlendirebilmesi için bu tür çalışmaları önemli. Şehir de sadece alt yapı ve üst yapı oluşturmakla kalmıyoruz, bir yandan kültür ve sportif faaliyetler diğer taraftan da sağlıklı yaşama katkı sunabilecek uygulamalara destek veriyoruz. Alkolün ve sigaranın toplumda açmış olduğu yaraları gördüğümüz için ve gençlerimizi bu maddelerden uzak tutabilmek ve sağlıklı yaşama yönlendirebilmek adına bu tür uygulamaları desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ASLANBABA’DAN BAŞKAN BOYDAK’A TEŞEKKÜR

 

 

Yeşilay Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba, Ceyhan Belediyesi’ne düzenlediği farkındalık etkinliğinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Aslanbaba, konuşmasında ” 1 – 7 Mart Yeşilay Haftası olduğu için Ceyhan Belediyesi güzel bir etkinlik düzenledi. Bu proje için Belediye Başkanımız Ali Alper Boydak’a teşekkür ediyoruz. Bu tarzdaki farkındalık etkinlikleri vatandaşlarımızın kötü alışkanlıklarından uzaklaşmasını sağlayacaktır’’ dedi.

44 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
MAVİ RADYO DİNLE
GAZETEMİZ
FİKSTÜR
Videolar