• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANA SAYFA


RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75606.7831
Euro7.42477.4544
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret22155

CEYHAN BELEDİYESİ YAŞLILARIN EVLERİNDE BAYRAM TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Ceyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesinde bakıma muhtaç yaşlılar ile engellilerin evlerini temizliyor..

   Ceyhan Belediyesi bakıma muhtaç vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Başkan Kadir Aydar'ın talimatı üzerine kurulan ekip tarafından ihtiyaç sahibi yaşlılar ve engellilerin yardımına koşarak dertlerine derman oldu.
 
   Ceyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesinde bakıma muhtaç yaşlılar ile engellilerin evlerini temizliyor, bakıma muhtaç kişilerin saç tıraşı, sakal tıraşı ve tırnak bakımı gibi kişisel bakımları da yapılıyor.
   
   Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, hizmet alanında "insan odaklı" çalışmaya gayret ederek Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerinin ihtiyaç sahibi yaşlıları tespit ettiklerini ve tespit edilen eve gidilerek ihtiyaç sahibi büyüklerimizin; ev temizliği ve kişisel bakımlarının yapıldığını söyledi.

”DUALARI BİZLERE GÜÇ VERİYOR”

    Hemşehrilerinin huzurlu bir yaşam sürmelerini amaçladıklarını belirten Başkan Aydar şöyle konuştu; “Yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve maddi durumu yetersiz olup kişisel bakımı ve ev temizliğini yapamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım eli uzatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sorunlarına çözüm bulmaya gayret ettiğimiz bu güzel insanların hayır dualarını almak bizlere güç veriyor. Belediyecilik sadece yol yapmak değildir, bu işin bir de sosyal ve toplumsal yönü vardır. Bu hizmetler bizlere dua olarak geri dönüyor. Onların hayır dualarıyla hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Elleri öpülesi ninelerimiz ve dedelerimizin duaları ile göreve geldik, onlara hizmet etmekten, yanlarında olmaktan onur duyuyoruz.” diye konuştu.
   
   An itibariyle belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce ilçemizin farklı mahallelerinde bu hizmetin belirli aralıklarla verilmekte olduğunu belirten Belediye Başkanı Kadir Aydar, daha fazla vatandaşımıza ulaşmak için tüm hemşehrilerimizden duyarlılık beklediklerini dile getirdi.

“BAYRAMA PIRIL PIRIL BİR EVDE GİRECEĞİZ”

    Farklı sebeplerden dolayı artık ev temizliğini yapamadıklarını belirten vatandaşlar ise şöyle konuştu; “Bizim kendi imkânlarımızla evimizi temizlememiz mümkün değil. Belediyemizin temizlik görevlileri sürekli evimizi baştan aşağı temizliyor. Bu bayram öncesinde yine evimize gelerek temizliğimizi yaptılar. Bayrama pırıl pırıl gireceğiz. Bu hizmetinden dolayı başkanımız Kadir Aydar'a teşekkür ediyoruz.” dediler.

78 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ARSLAN YAYIN GRUBU
BİZİM ÇUKUROVA GAZETESİ
FİKSTÜR
Videolar