• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANA SAYFA


RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com
Yalçın ARSLAN
Ceyhanlı Umutlandı
25/09/2018
Ceyhanlı Umutlandı
Uzun zaman önce yani 2009 yılında gerçekleşen Ceyhan’a fakülte hayalimiz sonunda ivme kazandı. 2014-2015 eğitim yılında 26 öğrencisiyle Ceyhan Mühendislik Fakültesi geçtiğimiz hafta gerçekleşen açılış töreniyle şehrimizin resmen üniversitesi oldu. Makine, İnşaat, Harita,Gemi inşaatı ve gemi mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve 2015-2016 yılında ise Veterinerlik Fakültesi’ne örgenci alınması planlandığı resmi ağızlardan açıklandı. Şimdi bunlar şu anlama geliyor, bölümlerin artması yeni öğrenci demek, yeni öğrenci ise esnafa iş demek aş demek kısaca esnafın yüzü önümüzdeki beş yılı içinde tebessüm eder duruma gelecek diyebiliriz.
 
Toki Ceyhan’da
Yine geçmişte polemik konusu olan dar gelirli ailelerin ev sahibi olması noktasında bir proje olan toki konutları şehir stadyumu karşısında planlanacağı ev hayali kuran dar gelirli insanlarımızı umutlandırdı.
 
Dönüşüm Projesi
Ceyhan herkesin bildiği gibi tarihi geçmişi olan bir kent olması münasebetiyle özellikle merkezde bulunan mahalleleri virane hale gelmiş ve acilen dönüşüme ihtiyacı vardı. Bir zamanların Ceyhan’ı diye konuşur durur büyüklerimiz  çarşısı şöyle güzel ve canlıydı şeklinde geçmişi yad eder dururlardı. Yani Kentimiz kentlikten çok büyük kasaba görünümünden bir an önce Kent vizyonuna kavuşmasını halkımızın hayaliydi. Eski çarşımız  olan Atatürk caddesinin Abdulkadirağa camisinden aşağıda kalan kısım hemen hemen birkaç işletme hariç virane olmuş kepenklerin bir çogu kapalı ticaretten tamamen kopma noktasına geldiğini herkes görüyor ve biliyor. Tam bu noktada dönüşüm projesi devreye girecek ve Atatürk caddesi ve Adana caddesi yeni çehresine önümüzdeki yıllarda kavuşacak umudu ve  beklentisi halkımızda bir heyecan yaratmıştır. Ve bu meyanda bazı mahallelerimizin de bundan nasibini alacak olması sevindiricidir. Proje açısından ve halkımız açısında biraz meşekattli olacak amma sonuç önemli, kentimiz kasaba görünümden  yeni sülliyetine kavuşacak hayaliyle emeği geçenlere ve geçecek olanlara şimdiden teşekkürü bir borç bilirim.  Ceyhanlı siyasetten oldukça yoruldu, hizmet bekliyor ve  bu şehre hizmet edenlere kısaca bir çivi çakanlara Mhp lisi Ak partilisi Chp lisi ve diğer partilere gönül vermiş vatandaşlarımızla her zamankinden daha fazla birlik beraberlik içersinde bir Ceyhanlılık ruhuyla hizmet beklediğimizi belirtmek isterim.  Saygılarımla


270 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları