• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANA SAYFA


RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75606.7831
Euro7.42477.4544
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret22153
Bekir UZEL
OLAN OLDU ÖNÜMÜZE BAKALIM...
10/04/2019

OLAN OLDU ÖNÜMÜZE BAKALIM...

 

Şimdi ne olacağını tahmin edebiliyorum. İnşallah tahminlerimde yanılırım ve Ceyhan’ımın Adana’mın 5 yılı heba olmaz. Artık bir seçim dönemi daha geride kaldı, olan oldu bundan sonra önümüze bakacağız. Yaşanabilir bir memleket için herkesin üzerine düşeni yapacağını umut ediyorum.

 

18 yıl muhalefet bir Belediye Başkanı olan Sayın Hüseyin Sözlü’nün yaşadığı sıkıntıları ve hizmet noktasında kendisine çıkartılan zorlukları yakinen bilen biri olarak, Ceyhan ve Adana Türkiye’de yapılacak yatırım pastasından payını alamayacak ve güzel Adana’mın, güzel Ceyhan’ımın makus talihi yine değişmeyecek. Adana Büyükşehir Belediyesinde çalışan binlerce Ceyhanlı gençlerimizin sonunu da düşünmek bile istemiyorum. İş te bu yüzden bize de, Adana Büyükşehir Belediyesinde hakkıyla çalışıp evine ekmek götüren Ceyhan’ımızın çocuklarına, Adana Büyükşehir Belediyesinin yeni Başkanı Sayın Zeydan Karalar ve Ceyhan Belediyesinin çiçeği burnunda Başkanı Sayın Kadir Aydar’a Allah yardım etsin demekten başka bir şey düşmez. Allah yardımcıları olsun…

 

GELELİM SÖZLÜ KANADINA…

 

Bana göre bu seçimi Başkan Sözlü kaybetmedi, değiştirmemekte ısrar ettiği ihanet içerisindeki bürokratları, iş ekmek verdiği bazı kaypak çalışanları ve MHP içinde ki geride duran sözde KAHRAMANLAR, YALAKALAR, ÜLKÜLCÜLÜĞÜ TÜRKÜCÜLÜK le karıştıran Gevşekler, Ekmek yediği sofraya bıçak saplayıp, geleceğini garantiye aldığını sanan, boy boy resimlerle sosyal medyada reklam yapan ömründe görüp göreceği son makam ve mevkilere oturup ne oldum delisi olanlar kaybetti.

Bugün sandıklar da , Sayın Hüseyin Sözlü’nün kaybettiği görünse de bence Hüseyin Sözlü kazandı! Cumhuriyet tarihinde hizmet nedir görmemiş, unutulmuş beldelerde, köylerde, mahallelerde yol su hizmeti götürdüğü Ayşe teyzenin, Mehmet Amcanın duasını... Köylüm yerinde kalkınsın düşüncesiyle, evine ekmek götürebilmesi için projeler geliştirip üretime yönlendirdiği  köylülerin inancını...  Atatürk’ün, ’Arkadaşlar gidip Toros dağlarına bakınız; eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki, bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet bizi asla yenemez’ sözünü daima kendisine ilke edinerek Torosların eteklerinde yaşayan hemşehrilerinin yaşam koşullarını iyileştirmek suretiyle  unutulmuşların teveccühünü… Oy kaygısına düşmeden memleket sevdasını ön planda tutan bir belediye başkanı olmanın haklı gururunu…  Sevdalısı olduğu bu memleketin her karışında hakim kıldığı sevgiyi, hoş görüyü, saygıyı kazandı.

 

Sayın Sözlü, bu manevi kazançların mutluluğunu mutlaka yaşayacaktır. Bu mutluluğu yaşarken de , siyasi geleceği ve önü açık olan Sayın Hüseyin Sözlü, ileriki siyasi hayatında bu gün yaşananların tekrar yaşanmaması için de öz eleştirisini yapacak, herkese çok güvenmeyecek, yol arkadaşı seçiminde daha itinalı davranarak sürekli konuşulan ve tepki çeken konu olan, önemli makamlara sahip olduğunda buralardan yakın çevresini uzak tutacaktır. Artık bize de bu noktadan sonra Sayın Sözlü’ye gelecekte memlekete güzel hizmetler edebileceği makamlar ve mutlu bir yaşam dilemek düşer. Yolun bahtın açık olsun Başkan…

 

ZEYDAN KARALAR DÖNEMİ BAŞLADI…

 

Beş yıllık Adana’ın en büyük ilçesi Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde, Sayın Hüseyin Sözlü’yle uyum içerisinde çalışan Sayın Zeydan Karalar’ı çok zor günler bekliyor.

 

Yaşanılan seçim sürecinde, Sayın Sözlü ve Sayın Karalar’ın seviyeli ve barışçıl üsluplarıyla, birbirlerini kırmadan incitmeden yönettikleri seçim kampanyalarından dolayı bir kere her iki başkanda takdiri ha ediyor. Bu takdirlik süreç, Sayın Zeydan Karalar’ın Adana’ın geleceğinin inşaası noktasında Sayın Sözlüy’le fikir alışverişinde bulunabileceğinin de  mümkün olabileceğini göstermiştir. Tecrübeli Başkan Sayın Hüseyin Sözlü’yle, Sayın Zeydan Karalar’ın yapacakları fikir alışverişleri mutlaka Adana’ın geleceği için fayda sağlayacak, Sayın Karalar’ında başarılı bir dönem geçirmesine vesile olacaktır diye düşünüyorum. Bu düşüncelerimle de Sayın Karalar’ın verdiği hiçbir sözü unutmamasını ve başarılı bir Belediye Başkanlığı dönemi geçirmesini temenni ediyorum.

 

 

BOŞ GEÇEN BİR DÖNEM KAPANDI

 

2014 – 2019 yılları Ceyhan’ın Belediyecilik açısından boş geçen bir dönemi oldu.

 

Hırs, kin ve nefret söylemleriyle göreve başlayan ve daha sonra paylaşılamayan rant kavgaları neticesinde hazin bir sonla siyasi hayatına noktayı koyan Alemdar Öztürk’ün ardından vekaleten Ceyhan Belediye Başkanlığına gelen Sayın Ali Alper Boydak, devlet desteği arkasında olmasına rağmen, yanlış adamlarla yol yürümesi neticesinde hizmet üretememiştir. AK Parti’nin dayatmacı politikası neticesinde tekrar aday gösterilen Sayın Ali Alper Boydak’ında yanlışlıklarla dolu bir seçim süreci sonunda dönemi kapanmıştır. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar dilerim.

 

 

GELELİM GENÇ BAŞKAN SAYIN KADİR AYDAR’A

 

 

Ceyhan’ın çiçeği burnunda genç Belediye  Başkanı Kadir Aydar’ı gerçekten zor günler bekliyor. Temennim odur ki inşallah,  gençliğinin verdiği enerji, hırs ve azimle Ceyhan’a güzel eserler kazandırır.

Sayın Aydar, öncelikle seçim çalışmalarında verdiği sözleri unutmayacaktır. En önemlisi de ekibini oluştururken çok dikkatli davranıp, mutlaka tecrübeli insanları yanına alarak işe başlayacaktır diye düşünüyorum.

Dört yıllık belediyecilik döneminde edindiğim tecrübelerimle ve yaşanmışlıklarımla Sayın Kadir Aydar’a naçizane bazı tavsiyelerim olacak.

Özellikle Büyükşehir Belediyesiyle uyum içerisinde olması, başarılı bir Belediye Başkanlığı dönemi geçirmesinin önünü açacaktır. Sayın Kadir Aydar, kolay kolay hiç kimseye nasip olmayacak bir yaşta eline geçen bu fırsatı iyi değerlendirip, siyasi geleceğinin önünü açacaktır diye düşünüyorum.  

Bu düşüncelerimle, önümüzdeki süreçte, geleceği parlak, iş aş kaygısı olmayan, yaşanabilir bir Adana, makus talihi değişmiş bir Ceyhan’ın olması temennilerimle, Sayın Sözlü ve Boydak’a bundan sonraki yaşamında, Sayın Karalar ve Aydar’a da Belediye Başkanlıkları döneminde başarılar dilerim.

 200 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONA! ÜZDÜ, AĞLATTI VE ÖĞRETTİ… - 04/05/2020
Aralık 2019’da ilk duyduğumuz hiç birimizin umursamadığı, hatta dalga geçtiğimiz Korona Virüs bir ülkede başladı ve bir anda tüm dünyaya yayıldı.
ARSLAN YAYIN GRUBU
BİZİM ÇUKUROVA GAZETESİ
FİKSTÜR
Videolar