• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANA SAYFA


RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75606.7831
Euro7.42477.4544
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret22155

BAŞKAN BOYDAK : CEYHAN’IMIZIN TARİHİNE İHANETTİR

Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, CHP’nin Ece Seçkin Konseri sonrası Ceyhan Tayyaresi’ne verilen zararı yerinde inceledi. Ceyhan Tayyaresi’nin ilçe tarihinin en önemli simgelerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Boydak, ‘‘Ceyhan Tayyaresi'nin

BAŞKAN BOYDAK : CEYHAN’IMIZIN TARİHİNE İHANETTİR 

 

Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, CHP’nin Ece Seçkin Konseri sonrası Ceyhan Tayyaresi’ne verilen zararı yerinde inceledi. Ceyhan Tayyaresi’nin ilçe tarihinin en önemli simgelerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Boydak, ‘‘Ceyhan Tayyaresi'nin kaidesine verilen bu zarar ilçemizin şanlı tarihine ihanettir’’ dedi.

Ceyhan Belediyesi tarafından AK Parti, MHP ve CHP’li meclis üyelerinin ortak kararıyla Ceyhan Tayyaresi'nin açılışı geçtiğimiz günlerde İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleşmişti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından düzenlenen halk konserinde Ceyhan Tayyaresi'nin kaidesi büyük hasar gördü. Ceyhan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ali Alper Boydak, Ceyhan Tayyaresi'nin kaidesinde oluşan hasarı inceleyerek açıklamalarda bulundu.

Başkan Boydak yaptığı açıklamada; 

‘‘Kıymetli hemşehrilerim hayırlı sabahlar diliyorum. Dün akşam burada Cumhuriyet Halk Partisi'nin konseri vardı. Cumhuriyet Halk partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin gençlerine   mal etmiyoruz ama şu gelinen noktada yapılan işleri görmenizi istiyorum. Bu uçak 1925'te Ceyhanlılar’ın parasıyla toplanmış ve Türkiye'de ilk defa Türk Tayyare Cemiyeti’ne bağışlanmış ilk savaş uçağının simgesidir. Ceyhan’ın şanlı tarihinin bu simgesini AK Partili, MHP’li ve CHP’li meclis üyelerimiz ile ortak karar alarak bu kaidenin yapılmasını düşündük.

Ceyhan Tayyaresi'nin bire bir aynısını yaptırarak şehrin en görünür yerinde sergilenmek üzere yaptık’’ dedi.

BAŞKAN BOYDAK: MEMLEKETE HUZUR GETİRECEK KİŞİLERLE YOLA DEVAM EDİN

Cumhuriyet Tarihi’nin ve Ceyhan'ın en önemli değerlerinden biri olduğuna vurgu yapan Başkan Boydak sözlerine; "Bu uçak Ceyhan'ın simgesi olmakla birlikte en önemli değeridir. Cumhuriyet Tarihi'nin önemli değeri olan uçağımıza dün gece kirli zihniyetler zarar vermiş. Öyle zihniyet ki" Onlar nasılsa yapar biz yıkalım zihniyeti. "Bu zihniyet onlar havaalanı yaptı, yapmasınlar, onlar köprü yaptı, yapmasınlar... Bu zihniyet o gezi olaylarında bayrakları yakanların zihniyeti, al bayrağımızı yakanların zihniyeti. Onlar  Bu zihniyette de bir genel başkan çıkıyor diyor ki, onları alınlarından öpüyorum. O alınlarını öptükleri zihniyetler işte bunlar. Kaidenin lastikleri kesilmiş, demirleri kırılmış, bilgilendirme levhaları sökülerek kaide yerinden çıkarılmış. Böyle bir zihniyet olabilir mi? Tekrar söylüyorum ne CHP geçliğini ne İYİ Parti’li bir gençliğin yaptığı bir şey olduğunu kabul etmiyorum. Sadece bu memlekette böyle zihniyette olanlar var kıskanan, kıran, döken yapılanı istemeyen. Bu zihniyetlerin yaptığı işler bunlar. Bu kaideye bu kadar zararı vermek için nasıl gayret etmişler. Sevgili gençler, bunlar bizim değerlerimizdir.  Hangi görüşten hangi fikirden olursan ol bunlar bizim değerlerimizdir. Bizim için önemli değerler. Bu memleketi yaşanabilir bir memleket, güvenilebilir bir memleket, huzur içinde yaşayacağımız bir memleket  istiyorsak memlekete huzur getirecekler kişilerle yolunuza devam edin’’ şeklinde konuştu.

43 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ARSLAN YAYIN GRUBU
BİZİM ÇUKUROVA GAZETESİ
FİKSTÜR
Videolar