• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANA SAYFA


RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.66265.6852
Euro6.28326.3084
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret8686

TİCARET BAKANLIĞININ GENELGESİNE DAYANILARAK ONAYLANMAYAN ATAMA KRİZİ YENİ BİR TARTIŞMA BAŞLATTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Halk Ekmek Yönetim Kuruluna atadığı isimlerin Ticaret Bakanlığının genelgesine dayanılarak onaylanmaması yeni bir tartışma yarattı.

YETKİ BELEDİYE MECLİSLERINE VERİLDİ
   Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın tavrı merak ediliyor.
Belediye başkanlarının atama yetkisinin gaspı yorumlarına neden olan bu adım dikkatleri Cumhur İttifakı'nın meclislerde ağırlıkta olduğu diğer CHP'li 
büyükşehir belediyelerine çevrildi. 31 Mart seçimlerinden sonra belediye şirketlerine atama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın bu gelişme karşısında nasıl bir tutum sergileyeceği merak ediliyor.

     5393 sayılı Belediyeler Kanununun 37.maddesinde belirtilen belediye başkanı belediye idaresinin başı ve tüzel kişiliğin temsilcisidir hükmüne göre belediye şirketlerinde atamaları seçilmiş belediye başkanları yapıyordu ancak Ticaret Bakanlığı'nın 20 Mayıs 2019'da yayınladığı genelge ile bu yetki belediye meclislerine verildi.

     Genelge sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılan atamaları Ticaret Sicil Müdürlükleri onaylamayarak geri gönderdi CHP'lilerin tepkisini çeken ve başkanların elini kolunu bağlamak anlamına geldiği belirtilen bu genelgenin şimdi Adana Büyükşehir Belediyesindeki yansımalarının nasıl olacağı gündeme geldi. Ak Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın çoğunlukta olduğu Büyükşehir belediyesinde Karalar'ın yetkisini kullanarak yaptığı atamalarda bir sorun çıkıp çıkmayacağı konuşuluyor.


119 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
MAVİ RADYO DİNLE
GAZETEMİZ
FİKSTÜR
Videolar
HİZMET YENİLE
SİTENİZİN SÜRESİNİN DOLMASINA:

KALDI

SİTENİZİN KAPANMAMASI VE MADURİYET YAŞAMAMK İÇİN

Şimdi Sitenizin Süresini Uzatmak ve Yenileme İşlemini Gerçekleştirmek İçin Tıklayın>>>